English version

Úvodní seminář Vlčích hlídek v Huslenkách - detail akce

Termín: 24.11.2017 17:00 - 26.11.2017 15:00

Město/obec: Huslenky

Místo konání: Kychová, chata Celnice

Popis akce

Kdo jsou Vlčí a Rysí hlídky?

Dobrovolníci Vlčích a Rysích hlídek, tzv. hlídkaři, při pravidelném procházení terénu vyhledávají pobytové znaky (stopy, trus, srst aj.) velkých šelem i dalších chráněných druhů. Dokumentují nalezené stopy, odebírají vzorky pro analýzy DNA či potravy a na vytipovaná místa umisťují fotopastipro dlouhodobé sledování pohybu velkých šelem.

Systematický monitoring území, kde se velké šelmy vyskytují, slouží k získání podkladů pro odhad početnosti šelem či jejich chování a zvyků. Dobrovolníci svou přítomností v horách a hlášením nelegálních masitých návnad (tzv. újedí) také znesnadňují případné pokusy o pytláctví. Více o práci Vlčích a Rysích hlídek.

Program akce

Na úvodním školení se dozvíte potřebné informace o tom, jak hlídky probíhají, jak je organizován monitoring výskytu velkých šelem i dalších chráněných druhů, jak velké šelmy žijí, čím jsou užitečné a další zajímavosti z jejich ekologie a biologie.

Seznámíte se zde s dalšími (staršími i novými) účastníky hlídek. Naučíte se poznávat pobytové znaky zvířat (nejen velkých šelem) přímo v terénu a budete mít možnost diskutovat o problematice ochrany šelem a přírody s odborníky v tomto oboru, např. přednášky a debaty s odborníky Správy CHKO Beskydy a NP Malá Fatra.

Organizátor akce

Název: Hnutí DUHA Olomouc

E-mail: vlci.hlidky@hnutiduha.cz

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr