Šelmy.cz - velké šelmy a jejich ochrana

Sprej na obranu proti medvědům

Přes svou mohutnost a sílu jsou medvědi ve vztahu k lidem zvířata velmi plachá a v rámci možností se jim vyhýbají. Pokud se však pohybujete v oblasti s výskytem medvědů, je určitá pravděpodobnost že ho překvapíte setkáním na blízkou vzdálenost (např. u potoka nebo v noci v houštině, kdy vás neuslyší přicházet) a medvěd, protože se bude cítit ohrožen, může zareagovat podrážděně. Nejlepším způsobem, jak se těmto potenciálně nebezpečným okamžikům vyvarovat, je dodržovat určitá pravidla chování v oblastech s výskytem medvědů.Máte-li potřebu pro svůj pocit bezpečí při pohybu v přírodě obývané medvědy udělat ještě něco více, nabízíme Vám speciální sprej na odplašení medvědů, který případného útočícího nebo nebezpečně se chovajícího medvěda spolehlivě odradí.

Jde o produkt firmy Counter Assault, která se jeho vývojem zabývá už 20 let. Účinnou složkou je Capsaicin, který způsobí dočasné opuchnutí sliznice očí, nosu a plic. Vysoká účinnost spreje při ochraně člověka proti napadení medvědem byla potvrzena vědeckou studií (více na www.medvede.sk). Mezi jeho přednosti patří též nemrznoucí obsah, bezpečnostní uzávěr, který ve tmě fosforeskuje a praktické pouzdro, díky kterému lze sprej upevnit na opasek.
Kde je sprej k dostání?
  • v prodejně sportovních potřeb Hortez v Olomouci
  • v Ekoporadně Hnutí DUHA Olomouc
  • po předchozí domluvě na e-mailu info@selmy.cz si jej můžete nechat zaslat poštou na Vaši adresu. Poštovné a balné činí 100 Kč a zboží Vám bude zasláno po zaplacení příslušné částky na náš účet č. 3313751001/5500 (Raiffeisenbank) s poznámkou „platba spreje“.

Nabízíme balení s obsahem:
  • 230 g (dosah při aplikaci 9 m, doba postřiku 7,2 s) za 1325 Kč
  • 290 g (dosah 10 m, doba postřiku 9,2 s) cena 1550 Kč
Návod na použití
Created by Michal Kandr, design: Olven, webhosting: Michal Kandr
Reklama: Zpravodajství z Vysočiny