English version

Sprej na obranu proti medvědům

2.2.2010, Šelmy.cz

Přes svou mohutnost a sílu jsou medvědi ve vztahu k lidem zvířata velmi plachá a v rámci možností se jim vyhýbají. Pokud se však pohybujete v oblasti, kde se medvědi vyskytují, může dojít k setkání (např. u potoka nebo v noci v houštině, kdy vás neuslyší přicházet) a medvěd, protože se bude cítit ohrožen, může zareagovat podrážděně. Nejlepším způsobem, jak se těmto potenciálně nebezpečným okamžikům vyhnout, je dodržovat určitá pravidla chování v oblastech, kde se medvědi vyskytují.

Potřebujete-li pro svůj pocit bezpečí při pohybu v přírodě obývané medvědy udělat ještě něco více, nabízíme Vám speciální sprej na odplašení medvědů, který případného útočícího nebo nebezpečně se chovajícího medvěda spolehlivě odradí.

Jde o produkt firmy Counter Assault, která se jeho vývojem zabývá už 20 let. Účinnou složkou je Capsaicin, který způsobí dočasné opuchnutí sliznice očí, nosu a plic. Vysoká účinnost spreje při ochraně člověka proti napadení medvědem byla potvrzena vědeckou studií. Mezi jeho přednosti patří též nemrznoucí obsah, bezpečnostní uzávěr, který ve tmě fosforeskuje a praktické pouzdro, díky kterému lze sprej upevnit na opasek.Objednávejte na našem e-shopu

https://obchod.selmy.cz/spreje-na-odplaseni-medvedu

 

Návod na použití

Práce Hnutí DUHA Olomouc na ochraně a monitoringu velkých šelem probíhá i díky podpoře individuálních dárců – Přátel velkých šelem. Přidejte se prosím také na www.selmy.cz/podpora.

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr