English version

Informace k úvodnímu semináři Vlčích hlídek - Lipová lázně, 29.11.-1.12.2019

MÍSTO KONÁNÍ: Lipová-lázně, chata Smrčník

DATUM: 29.11.-1.12.2019

UBYTOVÁNÍ: na postelích ve vlastních spacácích

PROGRAM: Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany velkých šelem, s jejich ekologií, rozpoznáváním pobytových znaků, dokumentací, metodami monitoringu, prací Vlčích hlídek a také s ochranou biologické rozmanitosti. Během víkendu je připraven program v terénu a také přednášky a debaty s odborníky Hnutí DUHA Olomouc a dalšími experty.

STRAVOVÁNÍ: Bude zajištěno společné veganské jídlo (pá a so večeře, so a ne snídaně, ne oběd). Účastníci si zajistí vlastní oběd na sobotu, kdy budeme větší část dne v terénu. K dispozici je vybavená kuchyňka, která ale primárně slouží k přípravě společného jídla. Po předchozí domluvě je možné zajistit stravu na základě individuálních dietních či jiných požadavků.  

VRATNÁ ZÁLOHA: 500 Kč za rezervaci místa 

PROGRAM: Úvodní seminář začíná společnou večeří v pátek večer v 18 hodin. Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany rysa ostrovida a vlka obecného, jejich ekologií, rozpoznáváním pobytových znaků, dokumentací, metodami monitoringu a prací Vlčích a Rysích hlídek. Během víkendu je připraven program v terénu se zkušenými dobrovolníky z minulých let a večerní přednášky a debaty s odborníky. 

UKONČENÍ: Neděle po obědě (cca ve 13 hodin), odjezd individuální

DALŠÍ INFORMACE ZAŠLEME PRIHLÁŠENÝM ZÁJEMCŮM PO VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY NÍŽE. 

Přihláška na úvodní seminář Vlčích hlídek - Lipová-lázně, 29.11.-1.12.2019

Seminář je určen pro nové dobrovolníky starší 15 let, kteří mají zájem a čas se od letošní zimy aktivně účastnit Vlčích hlídek. Kapacita semináře je bohužel omezena. V případě naplnění kapacity budou upřednostněni zájemci z Moravskoslezského a Olomouckého kraje (blízkost Jeseníků).

Odesláním formuláře uděluji pobočnému spolku Hnutí DUHA Olomouc, IČO: 44936354, se sídlem Dolní náměstí 38, 772 00 Olomouc souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o úvodních seminářích Rysích a Vlčích hlídek. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na vlci.hlidky@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů najdete na https://www.selmy.cz/ochrana-osobnich-udaju/.

KONTAKT: Anna Řezníčková, mobil: 773 677 055, e-mail: anna.reznickova@hnutiduha.cz

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr