English version

Informace k úvodnímu semináři Vlčích a Rysích hlídek - Michlova Huť u Vimperka, 4.-6.12.2020

DATUM: 4.-6.12.2020

MÍSTO KONÁNÍ: Farma Michlovka, Michlova Huť 7, 385 01 Vimperk

UBYTOVÁNÍ: Horská chata s celkovou kapacitou 35 lůžek v sedmi pokojích a jednom apartmánu. Sociální zařízení pokojů je společné. Hosté mohou využít velkou jídelnu, kuřárnu, dílnu, hernu na stolní tenis a stolní fotbal.

STRAVOVÁNÍ: Bude zajištěno společné veganské jídlo (pá a so večeře, so a ne snídaně, ne oběd). Účastníci si zajistí vlastní oběd na sobotu, kdy budeme větší část dne v terénu. K dispozici je vybavená kuchyňka, která ale primárně slouží k přípravě společného jídla. Po předchozí domluvě je možné zajistit stravu na základě individuálních dietních či jiných požadavků.   

CENA: vratná záloha 500 Kč

DOPRAVA: Hromadnou dopravou je možné dojet na vlakovou zastávku Lipka, odkud je Michlovka cca 3 km do mírného kopce po asfaltce po modré turistické cestě. Na místo je také možné dojet osobním automobilem (počet parkovacích míst je omezen), ale pokud sníh či náledí, je potřeba počítat se sněhovými řetězi. Před školením se budeme snažit domluvit spolujízdu.

PROGRAM: Úvodní seminář začíná společnou večeří v pátek večer v 19 hodin. Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany rysa ostrovida a vlka obecného, jejich ekologií, rozpoznáváním pobytových znaků, dokumentací, metodami monitoringu a prací Vlčích a Rysích hlídek. Během víkendu je připraven program v terénu se zkušenými dobrovolníky z minulých let a večerní přednášky a debaty s odborníky. 

UKONČENÍ: Neděle po obědě (cca ve 13 hodin), odjezd individuální

DALŠÍ INFORMACE ZAŠLEME PRIHLÁŠENÝM ZÁJEMCŮM PO VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY NÍŽE.  

Podpořeno grantem z Ministerstva životního prostředí. Projekt Soužití s velkými šelmami v České republice je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Přihláška

Seminář není jednorázová akce, ale je určen pro nové dobrovolníky starší 15 let, kteří mají zájem a čas se od letošního podzimu aktivně účastnit Vlčích a Rysích hlídek. Kapacita semináře je omezena (30 osob).

Odesláním formuláře uděluji pobočnému spolku Hnutí DUHA Olomouc, IČO: 44936354, se sídlem Dolní náměstí 38, 772 00 Olomouc souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o úvodních seminářích Rysích a Vlčích hlídek. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na vlci.hlidky@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů najdete na https://www.selmy.cz/ochrana-osobnich-udaju/.

KONTAKT: Josefa Volfová, mobil: 775 734 434, e-mail: josefa.volfova@hnutiduha.cz

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr