Jaká je početnost velkých šelem v Beskydech, kudy se pohybují a jakým způsobem lze chránit jejich přirozené migrační trasy? To je téma semináře, který pořádá Mendelova Univerzita v Brně ve spolupráci Hnutím DUHA Olomouc. Akce se koná na Správě Chráněné krajinné oblasti v Rožnově pod Radhoštěm v úterý 10.6.2014.


Odborného semináře se kromě pozvaných expertů různých vědeckých pracovišť a zkušených terénních mapovatelů z Česka i Slovenska zúčastní také úředníci Zlínského kraje a městských úřadů Vsetín a Rožnov pod Radhoštěm, kteří se věnují územnímu plánovaní a ochraně přírody.
 

 

Miroslav Kutal z Hnutí DUHA Olomouc řekl:

Těší nás, že úředníci Zlínského kraje i dotčených městských úřadů mají o akci zájem. Jsou to oni, kdo při tvorbě územních plánů rozhodují mimo jiné o tom, zda bude krajina průchodná pro velké šelmy a další velké savce. Doufáme, že přednášky a diskuze budou pro všechny účastníky přínosné.“

 

Krajina migračního koridoru na Jablunkovsku. Foto: Tomáš Krajča

Hnutí DUHA se dlouhodobě věnuje ochraně klíčových migračních koridorů před zbytečnou zástavbou. Podílí se na jejich mapování, navrhování do územních plánů i vlastní realizaci. V roce 2013 ve spolupráci s městem Jablunkov zahájilo výsadbu stromů ve významném migračním koridoru přes Jablunkovskou brázdu. Projekt bude pokračovat i v roce 2014.

 

Oficiální pozvánku na akci naleznete zde

 

Akce probíhá díky laskavé podpoře International Visegrad Fund a Evropské unie – Fond mikroprojektů regionu Bílé Karpaty.

 

EU+Visegrad