Hnutí DUHA Olomouc letos uspělo ve výběrovém řízení Ministerstva životního prostředí se třemi žádostmi o grant. V tvrdé celostátní konkurenci soutěžilo 317 projektů 122 organizací. Podpořena byla necelá třetina, 94 projektů.


Vedle projektů zaměřených na ekoporadenství a vydávání ekologického měsíčníku Ekologické listy na Olomoucku budou nadále probíhat rovněž aktivity zaměřené na ochranu velkých šelem v CHKO Beskydy.


Projekt „Zapojování místních obyvatel do ochrany velkých šelem v CHKO Beskydy“, má za cíl prostřednictvím aktivní spolupráce s místními lidmi eliminovat ilegální lov vlků, rysů a medvědů v Beskydech. Součástí je pravidelný monitoring velkých šelem a náznaků pytláctví ( tzv. vlčí hlídky), besedy se studenty na středních školách, s místními obyvateli a s myslivci. První  besedy již proběhly v březnu v Jablunkově a ve Francově Lhotě, další se uskuteční v červnu a na podzim. V rámci projektu, který probíhá také díky podpoře Nadace na ochranu zvířat, Hnutí DUHA Olomouc vydalo pohlednice všech tří velkých šelem a připravuje také další informační materiály, např. naučné tabule o velkých šelmách.


„Podpory Ministerstva životního prostředí si vážíme. Je to známka toho, že naše projekty jsou kvalitní a naše práce je užitečná a žádaná,“ uvedl Miroslav Kutal, který se v Hnutí DUHA ochraně velkých šelem věnuje již 5 let. Projekt vlčích hlídek, zaměřený na monitoring a ochranu velkých šelem v terénu probíhá v Beskydech již osmou sezónou. Také letos byly opakovaně nalezeny nelegální masité návnady na šelmy.Kontakt: Miroslav, miroslav.kutal@hnutiduha.cz, tel: 728 832 889