Chcete se zapojit do ochrany velkých šelem?

Tak se přihlaste na jeden z úvodních seminářů Vlčích a Rysích hlídek. Školení jsou celovíkendová a uskuteční se v pěti různých termínech a lokalitách. 

! UPOZORNĚNÍ - další semináře proběhnou na podzim 2023. Registraci spustíme během srpna. Děkujeme za pochopení!

Přihláška na semináře

Přihláška byla úspěšně odeslána.

Děkujeme za váš zájem o ochranu velkých šelem, bližší informace vám pošleme do týdne.

Pokud zjistíte, že se úvodního semináře nemůžete zúčastnit, informujte nás co nejdříve. Děkujeme.


Stravování na semináři:

Na akci bude zajištěno společné vegetariánské jídlo (pá, so - večeře, so, ne - snídaně, ne - oběd). Účastníci si zajistí vlastní oběd na sobotu, kdy budeme větší část dne v terénu. Po předchozí domluvě je možné zajistit stravu na základě individuálních dietních či jiných požadavků.

Vratná záloha:

Před akcí je potřeba uhradit 500 Kč za rezervaci místa na semináři.

Program:

Úvodní semináře začínají společnou večeří v pátek večer v 19 hodin. Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany vlka, rysa a v případě beskydského a javornického školení také medvěda a kočky divoké. Představit jejich ekologii, rozpoznávání pobytových znaků, dokumentaci, metody monitoringu a práci Vlčích a Rysích hlídek. Součástí semináře budou přednášky a besedy se zoology a terénními pracovníky Hnutí DUHA Šelmy, zajímavými hosty z řad ochrany přírody, chovatelů a dalších a celodenní terénní ukázka stopování.

Ukončení:

Neděle po obědě (cca ve 13 hodin), odjezd individuální.

Podrobnější informace zašleme přihlášeným zájemcům po vyplnění registrace. Máte otázky? Neváhejte se zeptat naší koordinátorky Vlčích a Rysích hlídek:

Barbora Černá

Barbora Černá

Vlčí a Rysí hlídky, šelmí infostánek v Čechách

Organizaci seminářů letos finančně podpořili: