Chcete se zapojit do ochrany velkých šelem?

Tak se přihlaste na jeden z úvodních seminářů Vlčích a Rysích hlídek. Školení jsou celovíkendová a uskuteční se v pěti různých termínech a lokalitách. 

Přihláška na seminář

Přihláška byla úspěšně odeslána.

Děkujeme za váš zájem o ochranu velkých šelem, bližší informace vám pošleme do týdne.

Pokud zjistíte, že se úvodního semináře nemůžete zúčastnit, informujte nás co nejdříve. Děkujeme.


Stravování na semináři:

Na akci bude zajištěno společné vegetariánské nebo veganské jídlo ((čt),pá, so - večeře; (pá), so, ne - snídaně; ne - oběd). Po předchozí domluvě je možné zajistit stravu na základě individuálních dietních či jiných požadavků. Účastníci si zajistí vlastní oběd na sobotu, kdy budeme větší část dne v terénu. Účastníci javornického školení, které je letos prodlouženo o jeden sváteční den, si zajistí vlastní oběd na sobotu i pátek. 

Vratná záloha:

Před akcí je potřeba uhradit zálohu 500 Kč, která slouží pro rezervaci místa na semináři. V případě, že se akce z nějakého důvodu nezúčastníte, záloha nám zůstane jako dar. Pokud seminář s námi absolvujete, můžeme Vám zálohu vrátit na účet. I když budeme moc rádi, když bude ve Vašich možnostech nám ji nechat jako příspěvek na finanční zajištění školení (stravování, lektorné, cestovné lektorů a terénních koordinátorů, ubytování, organizační zajištění). Další poplatky se za akci neplatí.  

Program:

Úvodní semináře začínají první den (čt nebo pá) společnou večeří kolem 19. hodiny. Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany vlka, rysa a v případě beskydského a javornického školení také medvěda a kočky divoké. Představit jejich ekologii, rozpoznávání pobytových znaků, dokumentaci, metody monitoringu a práci Vlčích a Rysích hlídek. Součástí semináře budou přednášky a besedy se zoology a terénními pracovníky Hnutí DUHA Šelmy, zajímavými hosty z řad ochrany přírody, chovatelů a dalších a celodenní terénní ukázky stopování.

Ukončení:

Neděle po obědě (cca ve 13 hodin), odjezd individuální.

Podrobnější informace zašleme přihlášeným zájemcům po vyplnění registrace. Máte otázky? Neváhejte se zeptat naší koordinátorky Vlčích a Rysích hlídek:

Barbora Černá

Barbora Černá

Vlčí a Rysí hlídky, šelmí infostánek v Čechách

Organizaci seminářů letos finančně podpořili: