Chcete se zapojit do ochrany velkých šelem?

Pro tuto monitorovací sezónu již všechna školení proběhla, proto aktuálně není možné přihlásit se na žádný termín. Další kolo školení proběhne znovu na podzim. Nové termíny jednotlivých seminářů budou vypsány a přihlašování spuštěno během srpna 2024.

Přihláška na seminář

Přihláška byla úspěšně odeslána.

Děkujeme za váš zájem o ochranu velkých šelem, bližší informace vám pošleme do týdne.

Pokud zjistíte, že se úvodního semináře nemůžete zúčastnit, informujte nás co nejdříve. Děkujeme.


Stravování na semináři:

Na akci bude zajištěno společné veganské nebo vegetariánské jídlo (pá, so - večeře; so, ne - snídaně; ne - oběd). Po předchozí domluvě je možné zajistit i stravu na základě individuálních dietních či jiných požadavků. Účastníci si zajistí vlastní oběd pouze na sobotu, kdy strávíme větší část dne v terénu. 

Vratná záloha:

Před akcí je potřeba uhradit zálohu 1000 Kč, která slouží pro rezervaci místa na semináři. V případě, že se akce z nějakého důvodu nezúčastníte, záloha nám zůstane jako dar. Pokud seminář s námi absolvujete, můžeme Vám zálohu vrátit na účet. I když budeme moc rádi, když bude ve Vašich možnostech nám ji nechat jako příspěvek na finanční zajištění školení (stravování, lektorné, cestovné lektorů a terénních koordinátorů, ubytování, organizační zajištění). Děkujeme! Další poplatky se za akci neplatí.  

Program:

Úvodní semináře začínají první den (pá) společnou večeří kolem 19. hodiny. Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany vlka, rysa a v případě beskydského a javornického školení také medvěda a kočky divoké. Představit jejich ekologii, rozpoznávání pobytových znaků, dokumentaci, metody monitoringu a práci Vlčích a Rysích hlídek. Součástí semináře budou přednášky a besedy se zoology a terénními pracovníky Hnutí DUHA Šelmy, zajímavými hosty z řad ochrany přírody, chovatelů a dalších a celodenní terénní ukázka stopování.

Ukončení:

Akce končí v neděli zpravidla po obědě (cca od 12 hodin), odjezd je individuální.

Podrobnější informace zasíláme přihlášeným zájemcům po vyplnění registrace. Máte otázky? Neváhejte se zeptat naší koordinátorky Vlčích a Rysích hlídek:

Barbora Černá

Barbora Černá

Vlčí a Rysí hlídky, koordinátorka Vlčích hlídek na Kokořínsku a v Ralsku

Organizaci seminářů letos finančně podpořili: